Materiály

Co je nového? Rádi budeme přinášet inspiraci pro tebe nebo tvoji skupinku.

 

TIPY NA KNIHY   |   TIPY NA VIDEA   |   DALŠÍ TIPY

Čas tančit

Karen Kingsburyová

 

Cas tancit obalka.jpg

Název nové knihy, jejímž obsahem je velmi silný příběh manželů, kteří procházejí ve svém vztahu krizí, vychází z biblického textu: „Vše má svou chvíli, každá věc pod nebem má svůj čas: …čas plakat a čas se smát, čas rmoutit se a čas tancovat“ (Kaz 3,1.4; B21). Název knihy Čas tančit je symbolickým vyjádřením intimity mezi manželi.

Martin a Ema se rozhodli všechno skončit. Po letech manželství naplněných prací a péčí o děti se ocitli v začarovaném kruhu neporozumění a vnitřního odcizení. Opravdu je příliš pozdě na to, aby v sobě objevili ztracenou lásku?
Pro všechny kolem představují dokonalý pár – obdivovaný přáteli a kolegy, ceněný jejich dětmi. Jejich manželství jim mnozí závidí. Ale Martin s Emou vědí, že jejich štěstí je jen předstíranou pózou. Ve skutečnosti čekají na správný čas, aby svým dětem oznámili, že se chystají rozvést. Avšak u rodinného setkání, kde k tomu má dojít, Nikol překvapeným rodičům sděluje, že se bude vdávat. Jak jí mohou zkazit radost svým oznámením?
Nezbývá než předstírat, že je všechno v pořádku, dokud svatba neproběhne. Čím víc se však blíží datum dceřiny svatby, tím víc se prohlubuje jejich skrývaná bolest a zoufalství. Co se stalo s láskou a závazkem, který je k sobě váže již tolik let? Je tato láska ještě pořád naživu – pod závalem vší bolesti a nedorozumění? A je vůbec ještě možné, aby pro ně – tak jako dřív, v měsíčním světle na starém dřevěném molu – znovu nastal …čas se spolu smát a tančit?

V knize se kromě vztahu manželů řeší i vztah rodičů a dětí k Bohu. Velmi pěkně je v ní představen princip komunikace s Bohem v konkrétních situacích, které hlavní hrdinové v knize prožívají.

Tato kniha si tedy může najít své čtenáře mezi těmi, kteří jsou v manželském svazku. Je možné si při její četbě znovu uvědomovat roli víry v Boha, ale také obnovit touhu budovat manželství i rodiny. Kniha je však ideální i pro volné chvíle – na cestu vlakem či autobusem. Její příběh vás vtáhne do děje. Tuto knihu můžete také darovat lidem, o nichž víte, že prožívají v manželství problémy. Je vhodným dárkem jak pro věřící, tak pro ty, kteří hledají. 

13 × 20 cm, 320 stran, brožovaná, 298 Kč

 

Inforámeček
„Tato kniha vás nutí přemýšlet o svém životě z jiného pohledu.“

„Byla to první kniha od této autorky, kterou jsem četla. Ten příběh na mě velmi silně zapůsobil. Měla jsem pocit, jako bych mnohé situace sama zažila, jako bych slyšela a viděla všechno, co se v něm odehrává.“

„Kniha Čas tančit mě pobídla k tomu, abych se nad svým manželstvím zamyslel a uvědomil si své omyly. Povzbudila mě k modlitbě za mé manželství.“

„Čas tančit je silný příběh o uzdravující síle Boží lásky a úžasné síle modlitby.“

 

 

Žhavé uhlíky hřejí dodnes

Na křídlech víry 1

 

Zhave-uhliky-obalka2.jpg

Mám radost, že kniha Čas tančit zpříjemnila vaše chvilky volna a relaxace.
Máme pro vás další tip!
Malá knížečka, která se díky skvělé velikosti vejde i do tvé kabelky!
Malá knížečka, která zpříjemní chvíle čekání na dopravní spoje, cestování do práce či vzácné chvilky v parku, kdy ti miminko v parku spí...

 
Tato kniha v krátkých příbězích a zamyšleních popisuje dění kolem nás očima žen. Autorky prožívají různé situace jinak než muži. Ženy vidí pod povrch, vidí nejen očima, ale i srdcem. I svou víru prožívají muži a ženy jinak. Muž je schopen velkých činů, staví si cíle, kterých chce dosáhnout, je pro Boha schopen mnoho udělat, zatímco žena touží po setkání s Bohem, po někom, kdo jí rozumí. Potřebuje mu sdělit vše, co prožívá, své radosti i starosti, a cítit, že je milována. Touží se schoulit do Boží náruče, cítit teplo, lásku, bezpečí a nabrat sílu k dalšímu životu „na křídlech víry“. 

11,5 × 17 cm, 64 stran, brožovaná, 58 Kč

 

 

 

Buď stále v obraze 

Jednou za měsíc newsletter pro tebe s povzbuzením i informacemi. Měla bys zájem?